Letanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Letancë
Letan
Fshat
Vendndodhja
Letancë is located in Kosova
Letancë
Letancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 614 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 53″ Veri

21° 11′ 9″ Lindje

Letancë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Letan.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]