Reçica (Besianë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reçicë
Demahmet
Fshat
Vendndodhja
Reçicë is located in Kosova
Reçicë
Reçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 6′ 7″ Veri

21° 5′ 36″ Lindje

Reçicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Demahmet.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]