Braina (Besianë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brainë
Gjytet
Fshat
Vendndodhja
Brainë is located in Kosova
Brainë
Brainë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 33″ Veri

21° 22′ 9″ Lindje

Brainë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjytet.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]