Bellopoja (Besianë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellopojë
Dardhisht
Fshat
Vendndodhja
Bellopojë is located in Kosova
Bellopojë
Bellopojë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 608 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 40″ Veri

21° 11′ 47″ Lindje

Bellopojë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dardhisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]