Gërdoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërdoc
Plepas
Fshat
Vendndodhja
Gërdoc is located in Kosova
Gërdoc
Gërdoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 19″ Veri

21° 13′ 9″ Lindje

Gërdoc është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Plepas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]