Popova (Besianë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Popovë
Kështjellas
Fshat
Vendndodhja
Popovë is located in Kosova
Popovë
Popovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 826 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 45″ Veri

21° 5′ 18″ Lindje

Popovë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kështjellas.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]