Obrança

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Obrançë
Kastrat
Fshat
Vendndodhja
Obrançë is located in Kosova
Obrançë
Obrançë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 616 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 54″ Veri

21° 10′ 11″ Lindje

Obrançë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kastrat.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]