Bllata (Besianë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bllatë
Baltëzë
Fshat
Vendndodhja
Bllatë is located in Kosova
Bllatë
Bllatë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 788 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 58″ Veri

21° 23′ 7″ Lindje

Bllatë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Balëz dhe Baltëzë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]