Gllamniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gllamnik
Vendenis
Fshat
Vendndodhja
Gllamnik is located in Kosova
Gllamnik
Gllamnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 595 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 17″ Veri

21° 11′ 7″ Lindje

Gllamnik është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vendenis.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]