Bardhasani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Bardosana)
Shko te: navigacion, kërko
Bardhasan
Bardhoshan
Fshat
Vendndodhja
Bardhasan is located in Kosova
Bardhasan
Bardhasan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Dushkajë
Lartësia 322 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 15″ Veri

20° 30′ 17″ Lindje

Bardhasan është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bardhoshan.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]