Baraina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Braina)
Shko te: navigacion, kërko
Barainë
Boranë
Fshat
Vendndodhja
Barainë is located in Kosova
Barainë
Barainë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gallap
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 33″ Veri

21° 22′ 9″ Lindje

Barainë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Boranë.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]