Llugaxhia (Gjakovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Llugaxhia)
Jump to navigation Jump to search
Llugaxhi
Fshat
Vendndodhja
Llugaxhi is located in Kosova
Llugaxhi
Llugaxhi
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 24″ Veri

20° 28′ 23″ Lindje

Llugaxhi është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]