Meqa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Meça)
Jump to navigation Jump to search
Meqë
Fshat
Vendndodhja
Meqë is located in Kosova
Meqë
Meqë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Dushkajë
Lartësia 325 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 27″ Veri

20° 29′ 59″ Lindje

Meqë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]