Malësia e Re

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Shumadia e Re)
Jump to navigation Jump to search
Malësi e Re
Pus i Atit
Fshat
Vendndodhja
Malësi e Re is located in Kosova
Malësi e Re
Malësi e Re
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 3″ Veri

20° 47′ 41″ Lindje

Malësi e Re është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pus i Atit.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]