Întregalde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Întregalde
Komunë
Vendndodhja
Întregalde is located in Rumania
Întregalde
Întregalde

Koordinatat: 46°15′0″V 23°25′0″L / 46.25000°V 23.41667°L / 46.25000; 23.41667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82,86 [1] km2
Popullsia 702 [2] banorë
Nr. fshatrave 11
Fshatrat Dealu Geoagiului, Ghioncani, Ilieşti, Întregalde, Ivăniş, Mărineşti, Modoleşti, Necrileşti, Popeşti, Sfârcea, Tecşeşti
Koordinatat 46° 15′ 0″ Veri

23° 25′ 0″ Lindje

Întregalde është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 702 banorësh dhe sipërfaqe 82,86 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 11 fshatrave: Dealu Geoagiului, Ghioncani, Ilieşti, Întregalde, Ivăniş, Mărineşti, Modoleşti, Necrileşti, Popeşti, Sfârcea, Tecşeşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)