Jump to content

Gârda de Sus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gârda de Sus
Popullsia
 • Gjithsej1,726

Gârda de Sus është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.726 banorësh dhe sipërfaqe 82,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 16 fshatrave: Biharia, Dealu Frumos, Dobreşti, Gârda de Sus, Gârda Seacă, Gheţari, Hănăşeşti, Huzăreşti, Izvoarele, Munună, Ocoale, Plai, Plişti, Scoarţa, Snide, Suceşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]