Pianu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pianu
Komunë
Vendndodhja
Pianu is located in Rumania
Pianu
Pianu

Koordinatat: 45°54′0″V 23°29′0″L / 45.90000°V 23.48333°L / 45.90000; 23.48333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 115,07 [1] km2
Popullsia 3.498 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Pianu de Jos, Pianu de Sus, Plaiuri, Strungari, Purcăreţi
Koordinatat 45° 54′ 0″ Veri

23° 29′ 0″ Lindje

Pianu është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 3.498 banorësh dhe sipërfaqe 115,07 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Pianu de Jos, Pianu de Sus, Plaiuri, Strungari, Purcăreţi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)