Noşlac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noşlac
Komunë
Vendndodhja
Noşlac is located in Rumania
Noşlac
Noşlac

Koordinatat: 46°24′0″V 23°56′0″L / 46.40000°V 23.93333°L / 46.40000; 23.93333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48,35 [1] km2
Popullsia 1.841 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Căptălan, Copand, Noşlac, Stâna de Mureş, Valea Ciuciului
Koordinatat 46° 24′ 0″ Veri

23° 56′ 0″ Lindje

Noşlac është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.841 banorësh dhe sipërfaqe 48,35 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Căptălan, Copand, Noşlac, Stâna de Mureş, Valea Ciuciului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)