Unirea (Alba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Unirea (Alba)
Komunë
Vendndodhja
Unirea (Alba) is located in Rumania
Unirea (Alba)
Unirea (Alba)

Koordinatat: 46°24′0″V 23°49′0″L / 46.40000°V 23.81667°L / 46.40000; 23.81667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 99,99 [1] km2
Popullsia 5.264 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Ciugudu de Jos, Ciugudu de Sus, Dumbrava, Inoc, Măhăceni, Unirea, Vereşmart
Koordinatat 46° 24′ 0″ Veri

23° 49′ 0″ Lindje

Unirea (Alba) është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 5.264 banorësh dhe sipërfaqe 99,99 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Ciugudu de Jos, Ciugudu de Sus, Dumbrava, Inoc, Măhăceni, Unirea, Vereşmart.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)