Şpring

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şpring
Komunë
Vendndodhja
Şpring is located in Rumania
Şpring
Şpring

Koordinatat: 45°58′0″V 23°47′0″L / 45.96667°V 23.78333°L / 45.96667; 23.78333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91,13 [1] km2
Popullsia 2.408 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Carpen, Carpenii de Sus, Cunţa, Draşov, Şpring, Vingard
Koordinatat 45° 58′ 0″ Veri

23° 47′ 0″ Lindje

Şpring është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.408 banorësh dhe sipërfaqe 91,13 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Carpen, Carpenii de Sus, Cunţa, Draşov, Şpring, Vingard.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)