Jump to content

Şpring

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Şpring
Popullsia
 • Gjithsej2,408

Şpring është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.408 banorësh dhe sipërfaqe 91,13 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Carpen, Carpenii de Sus, Cunţa, Draşov, Şpring, Vingard.