Mogoş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mogoş
Popullsia
 • Gjithsej905

Mogoş është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 905 banorësh dhe sipërfaqe 81,33 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 21 fshatrave: Bărbeşti, Bârleşti, Bârleşti-Cătun, Bârzogani, Boceşti, Bogdăneşti, Buteşti, Cojocani, Cristeşti, Mămăligani, Mogoş, Negreşti, Onceşti, Poienile-Mogoş, Tomeşti, Valea Bârluţeşti, Valea Barnii, Valea Coceşti, Valea Giogeşti, Valea Mlacii, Valea Ţupilor, Ormeniş, Rachiş.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]