Poşaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poşaga
Komunë
Vendndodhja
Poşaga is located in Rumania
Poşaga
Poşaga

Koordinatat: 46°26′0″V 23°26′0″L / 46.43333°V 23.43333°L / 46.43333; 23.43333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 134,00 [1] km2
Popullsia 1.249 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Corţeşti, Inceşti, Lunca, Orăşti, Poşaga de Jos, Poşaga de Sus, Săgagea
Koordinatat 46° 26′ 0″ Veri

23° 26′ 0″ Lindje

Poşaga është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.249 banorësh dhe sipërfaqe 134,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Corţeşti, Inceşti, Lunca, Orăşti, Poşaga de Jos, Poşaga de Sus, Săgagea.

Referimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)