Doştat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Doştat
Komunë
Vendndodhja
Doştat is located in Rumania
Doştat
Doştat

Koordinatat: 45°58′0″V 23°51′0″L / 45.96667°V 23.85000°L / 45.96667; 23.85000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43,52 [1] km2
Popullsia 1.012 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Boz, Dealu Doştatului, Doştat
Koordinatat 45° 58′ 0″ Veri

23° 51′ 0″ Lindje

Mogoş është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.012 banorësh dhe sipërfaqe 43,52 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Boz, Dealu Doştatului, Doştat.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)