Ceru-Băcăinţi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ceru-Băcăinţi
Popullsia
 • Total302

Ceru-Băcăinţi është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 302 banorësh dhe sipërfaqe 49,50 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 10 fshatrave: Bolovăneşti, Bulbuc, Ceru-Băcăinţi, Cucuta, Curpeni, Dumbrăviţa, Fântânele, Groşi, Valea Mare, Viezuri.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.