Hopârta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hopârta
Komunë
Vendndodhja
Hopârta is located in Rumania
Hopârta
Hopârta

Koordinatat: 46°19′0″V 23°52′0″L / 46.31667°V 23.86667°L / 46.31667; 23.86667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61,48 [1] km2
Popullsia 1.237 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Hopârta, Silivaş, Şpălnaca, Turdaş, Vama Seacă
Koordinatat 46° 19′ 0″ Veri

23° 52′ 0″ Lindje

Hopârta është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.237 banorësh dhe sipërfaqe 61,48 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Hopârta, Silivaş, Şpălnaca, Turdaş, Vama Seacă.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)