Roşia de Secaş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Roşia de Secaş
Komunë
Vendndodhja
Roşia de Secaş is located in Rumania
Roşia de Secaş
Roşia de Secaş

Koordinatat: 46°3′0″V 23°53′0″L / 46.05000°V 23.88333°L / 46.05000; 23.88333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47,62 [1] km2
Popullsia 1.594 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Roşia de Secaş, Tău, Ungurei
Koordinatat 46° 3′ 0″ Veri

23° 53′ 0″ Lindje

Roşia de Secaş është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.594 banorësh dhe sipërfaqe 47,62 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Roşia de Secaş, Tău, Ungurei.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumunisht)Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumunisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)