Şugag

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şugag
Komunë
Vendndodhja
Şugag is located in Rumania
Şugag
Şugag

Koordinatat: 45°46′0″V 23°38′0″L / 45.76667°V 23.63333°L / 45.76667; 23.63333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 253,11 [1] km2
Popullsia 2.915 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Arţi, Bârsana, Dobra, Jidoştina, Mărtinie, Şugag, Tău Bistra
Koordinatat 45° 46′ 0″ Veri

23° 38′ 0″ Lindje

Şugag është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.915 banorësh dhe sipërfaqe 253,11 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Arţi, Bârsana, Dobra, Jidoştina, Mărtinie, Şugag, Tău Bistra.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)