Livezile (Alba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Livezile (Alba)
Komunë
Vendndodhja
Livezile (Alba) is located in Rumania
Livezile (Alba)
Livezile (Alba)

Koordinatat: 46°21′0″V 23°38′0″L / 46.35000°V 23.63333°L / 46.35000; 23.63333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65,86 [1] km2
Popullsia 1.347 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Izvoarele, Livezile, Poiana Aiudului, Vălişoara
Koordinatat 46° 21′ 0″ Veri

23° 38′ 0″ Lindje

Livezile (Alba) është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.347 banorësh dhe sipërfaqe 65,86 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Izvoarele, Livezile, Poiana Aiudului, Vălişoara.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)