Vadu Moţilor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vadu Moţilor
Komunë
Vendndodhja
Vadu Moţilor is located in Rumania
Vadu Moţilor
Vadu Moţilor

Koordinatat: 46°24′0″V 22°58′0″L / 46.40000°V 22.96667°L / 46.40000; 22.96667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44,84 [1] km2
Nr. fshatrave 11
Fshatrat Bodeşti, Burzeşti, Dealu Frumos, Lăzeşti, Necşeşti, Poduri-Briceşti, Popeştii de Jos, Tomuţeşti, Toţeşti, Vadu Moţilor, Vâltori
Koordinatat 46° 24′ 0″ Veri

22° 58′ 0″ Lindje

Vadu Moţilor është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.504 banorësh dhe sipërfaqe 44,84 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 11 fshatrave: Bodeşti, Burzeşti, Dealu Frumos, Lăzeşti, Necşeşti, Poduri-Briceşti, Popeştii de Jos, Tomuţeşti, Toţeşti, Vadu Moţilor, Vâltori.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)