Stremţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stremţ
Komunë
Vendndodhja
Stremţ is located in Rumania
Stremţ
Stremţ

Koordinatat: 46°13′0″V 23°38′0″L / 46.21667°V 23.63333°L / 46.21667; 23.63333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67,39 [1] km2
Popullsia 2.605 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Faţa Pietrii, Geomal, Geoagiu de Sus, Stremţ
Koordinatat 46° 13′ 0″ Veri

23° 38′ 0″ Lindje

Stremţ është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.605 banorësh dhe sipërfaqe 67,39 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Faţa Pietrii, Geomal, Geoagiu de Sus, Stremţ.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)