Cenade

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cenade
Komunë
Vendndodhja
Cenade is located in Rumania
Cenade
Cenade

Koordinatat: 46°3′0″V 24°1′0″L / 46.05000°V 24.01667°L / 46.05000; 24.01667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44,31 [1] km2
Popullsia 980 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Capu Dealului, Cenade, Gorgan
Koordinatat 46° 3′ 0″ Veri

24° 1′ 0″ Lindje

Cenade është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 980 banorësh dhe sipërfaqe 44,31 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Capu Dealului, Cenade, Gorgan.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)