Mihalţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mihalţ
Komunë
Vendndodhja
Mihalţ is located in Rumania
Mihalţ
Mihalţ

Koordinatat: 46°9′0″V 23°44′0″L / 46.15000°V 23.73333°L / 46.15000; 23.73333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68,24 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cistei, Mihalţ, Obreja, Zărieş
Koordinatat 46° 9′ 0″ Veri

23° 44′ 0″ Lindje

Mihalţ është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 3.460 banorësh dhe sipërfaqe 68,24 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cistei, Mihalţ, Obreja, Zărieş.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)