Cergău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cergău
Komunë
Vendndodhja
Cergău is located in Rumania
Cergău
Cergău

Koordinatat: 46°6′0″V 23°55′0″L / 46.10000°V 23.91667°L / 46.10000; 23.91667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48,42 [1] km2
Popullsia 1.574 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Cergău Mare (sede del comune), Cergău Mic, Lupu
Koordinatat 46° 6′ 0″ Veri

23° 55′ 0″ Lindje

Cergău është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.574 banorësh dhe sipërfaqe 48,42 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Cergău Mare (sede del comune), Cergău Mic, Lupu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)