Jump to content

Cricău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cricău
Popullsia
 • Gjithsej2,175

Cricău është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.175 banorësh dhe sipërfaqe 52,63 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Craiva, Cricău, Tibru..