Cricău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cricău
Komunë
Vendndodhja
Cricău is located in Rumania
Cricău
Cricău

Koordinatat: 46°11′0″V 23°34′0″L / 46.18333°V 23.56667°L / 46.18333; 23.56667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52,63 [1] km2
Popullsia 2.175 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Craiva, Cricău, Tibru.
Koordinatat 46° 11′ 0″ Veri

23° 34′ 0″ Lindje

Cricău është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.175 banorësh dhe sipërfaqe 52,63 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Craiva, Cricău, Tibru..

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)