Şona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şona
Komunë
Vendndodhja
Şona is located in Rumania
Şona
Şona

Koordinatat: 46°13′0″V 24°1′0″L / 46.21667°V 24.01667°L / 46.21667; 24.01667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 105,80 [1] km2
Popullsia 4.491 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Alecuş, Biia, Doptău, Lunca Târnavei, Sânmiclăuş, Şona, Valea Sasului
Koordinatat 46° 13′ 0″ Veri

24° 1′ 0″ Lindje

Şona është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 4.491 banorësh dhe sipërfaqe 105,80 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Alecuş, Biia, Doptău, Lunca Târnavei, Sânmiclăuş, Şona, Valea Sasului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)