Jidvei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jidvei
Komunë
Vendndodhja
Jidvei is located in Rumania
Jidvei
Jidvei

Koordinatat: 46°13′0″V 24°6′0″L / 46.21667°V 24.10000°L / 46.21667; 24.10000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 105,13 [1] km2
Popullsia 5.302 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bălcaciu, Căpâlna de Jos, Feisa, Jidvei, Veseuş
Koordinatat 46° 13′ 0″ Veri

24° 6′ 0″ Lindje

Jidvei është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 5.302 banorësh dhe sipërfaqe 105,13 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bălcaciu, Căpâlna de Jos, Feisa, Jidvei, Veseuş.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)