Jump to content

Valea Lungă (Alba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Valea Lungă (Alba)
Popullsia
 • Gjithsej3,130

Valea Lungă (Alba) është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 3.130 banorësh dhe sipërfaqe 74,99 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Făget, Glogoveţ, Lodroman, Lunca, Tăuni, Valea Lungă.