Ciugud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ciugud
Komunë
Vendndodhja
Ciugud is located in Rumania
Ciugud
Ciugud

Koordinatat: 46°3′0″V 23°37′0″L / 46.05000°V 23.61667°L / 46.05000; 23.61667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43,77 [1] km2
Popullsia 2.783 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Ciugud, Drâmbar, Hăpria, Şeuşa, Teleac
Koordinatat 46° 3′ 0″ Veri

23° 37′ 0″ Lindje

Ciugud është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.783 banorësh dhe sipërfaqe 43,77 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Ciugud, Drâmbar, Hăpria, Şeuşa, Teleac.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)