Crăciunelu de Jos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crăciunelu de Jos
Komunë
Vendndodhja
Crăciunelu de Jos is located in Rumania
Crăciunelu de Jos
Crăciunelu de Jos

Koordinatat: 46°11′0″V 23°50′0″L / 46.18333°V 23.83333°L / 46.18333; 23.83333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25,51 [1] km2
Popullsia 2.152 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Bucerdea Grânoasă, Cornu, Pădure dhe Pânca
Koordinatat 46° 11′ 0″ Veri

23° 50′ 0″ Lindje

Crăciunelu de Jos është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.152 banorësh dhe sipërfaqe 25,51 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Bucerdea Grânoasă, Cornu, Pădure dhe Pânca.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)