Jump to content

Lunca Mureşului (Alba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lunca Mureşului (Alba)
Popullsia
 • Gjithsej2,510

Lunca Mureşului (Alba) është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.510 banorësh dhe sipërfaqe 31,38 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Gura Arieşului dhe Lunca Mureşului.