Lunca Mureşului (Alba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lunca Mureşului (Alba)
Komunë
Vendndodhja
Lunca Mureşului (Alba) is located in Rumania
Lunca Mureşului (Alba)
Lunca Mureşului (Alba)

Koordinatat: 46°26′0″V 23°54′0″L / 46.43333°V 23.90000°L / 46.43333; 23.90000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31,38 [1] km2
Popullsia 2.510 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Gura Arieşului dhe Lunca Mureşului
Koordinatat 46° 26′ 0″ Veri

23° 54′ 0″ Lindje

Lunca Mureşului (Alba) është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.510 banorësh dhe sipërfaqe 31,38 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Gura Arieşului dhe Lunca Mureşului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)