Şibot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şibot
Komunë
Vendndodhja
Şibot is located in Rumania
Şibot
Şibot

Koordinatat: 45°57′0″V 23°20′0″L / 45.95000°V 23.33333°L / 45.95000; 23.33333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41,72 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Băcăinţi, Balomiru de Câmp, Sărăcsău, Şibot
Koordinatat 45° 57′ 0″ Veri

23° 20′ 0″ Lindje

Şibot është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.489 banorësh dhe sipërfaqe 41,72 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Băcăinţi, Balomiru de Câmp, Sărăcsău, Şibot.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)