Jump to content

Şibot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Şibot
Popullsia
 • Gjithsej2,489

Şibot është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.489 banorësh dhe sipërfaqe 41,72 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Băcăinţi, Balomiru de Câmp, Sărăcsău, Şibot.