Jump to content

Ciuruleasa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ciuruleasa
Popullsia
 • Gjithsej1,203

Ciuruleasa është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.203 banorësh dhe sipërfaqe 55,85 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Bidigeşti, Bodreşti, Bogleşti, Buninginea, Ciuruleasa, Gheduleşti, Mătişeşti, Morăreşti, Vulcan.