Ciuruleasa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ciuruleasa
Komunë
Vendndodhja
Ciuruleasa is located in Rumania
Ciuruleasa
Ciuruleasa

Koordinatat: 46°15′0″V 23°2′0″L / 46.25000°V 23.03333°L / 46.25000; 23.03333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55,85 [1] km2
Popullsia 1.203 [2] banorë
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Bidigeşti, Bodreşti, Bogleşti, Buninginea, Ciuruleasa, Gheduleşti, Mătişeşti, Morăreşti, Vulcan
Koordinatat 46° 15′ 0″ Veri

23° 2′ 0″ Lindje

Ciuruleasa është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.203 banorësh dhe sipërfaqe 55,85 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Bidigeşti, Bodreşti, Bogleşti, Buninginea, Ciuruleasa, Gheduleşti, Mătişeşti, Morăreşti, Vulcan.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)