Mirăslău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mirăslău
Komunë
Vendndodhja
Mirăslău is located in Rumania
Mirăslău
Mirăslău

Koordinatat: 46°22′0″V 23°43′0″L / 46.36667°V 23.71667°L / 46.36667; 23.71667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67,00 [1] km2
Popullsia 2.205 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Cicău, Decea, Lopadea Veche, Mirăslău, Ormeniş, Rachiş
Koordinatat 46° 22′ 0″ Veri

23° 43′ 0″ Lindje

Mirăslău është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.205 banorësh dhe sipërfaqe 67,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Cicău, Decea, Lopadea Veche, Mirăslău, Ormeniş, Rachiş.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)