Ponor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ponor
Komunë
Vendndodhja
Ponor is located in Rumania
Ponor
Ponor

Koordinatat: 46°20′0″V 23°25′0″L / 46.33333°V 23.41667°L / 46.33333; 23.41667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62,16 [1] km2
Popullsia 538 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat După Deal, Geogel, Măcăreşti, Ponor, Vale în Jos, Valea Bucurului
Koordinatat 46° 20′ 0″ Veri

23° 25′ 0″ Lindje

Ponor është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 538 banorësh dhe sipërfaqe 62,16 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: După Deal, Geogel, Măcăreşti, Ponor, Vale în Jos, Valea Bucurului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)