Ocoliş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ocoliş
Komunë
Vendndodhja
Ocoliş is located in Rumania
Ocoliş
Ocoliş

Koordinatat: 46°29′0″V 23°28′0″L / 46.48333°V 23.46667°L / 46.48333; 23.46667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 85,79 [1] km2
Popullsia 706 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Lunca Largă, Ocoliş, Runc, Vidolm
Koordinatat 46° 29′ 0″ Veri

23° 28′ 0″ Lindje

Ocoliş është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 706 banorësh dhe sipërfaqe 85,79 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Lunca Largă, Ocoliş, Runc, Vidolm.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)