Fărău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fărău
Komunë
Vendndodhja
Fărău is located in Rumania
Fărău
Fărău

Koordinatat: 46°22′0″V 23°59′0″L / 46.36667°V 23.98333°L / 46.36667; 23.98333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81,54 [1] km2
Popullsia 1.603 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat : Fărău, Heria, Medveş, Sânbenedic, Şilea
Koordinatat 46° 22′ 0″ Veri

23° 59′ 0″ Lindje

Fărău është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.603 banorësh dhe sipërfaqe 81,54 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: : Fărău, Heria, Medveş, Sânbenedic, Şilea.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)