Gârbova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gârbova
Popullsia
 • Total2,106

Gârbova është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.106 banorësh dhe sipërfaqe 58,94 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Cărpiniş, Gârbova, Reciu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.