Galda de Jos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Galda de Jos
Komunë
Vendndodhja
Galda de Jos is located in Rumania
Galda de Jos
Galda de Jos

Koordinatat: 46°11′0″V 23°37′0″L / 46.18333°V 23.61667°L / 46.18333; 23.61667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 101,69 [1] km2
Popullsia 4.601 [2] banorë
Nr. fshatrave 10
Fshatrat Benic, Cetea, Galda de Jos, Galda de Sus, Lupşeni, Măgura, Mesentea, Oiejdea, Poiana Galdei, Răicani
Koordinatat 46° 11′ 0″ Veri

23° 37′ 0″ Lindje

Galda de Jos është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 4.601 banorësh dhe sipërfaqe 101,69 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 10 fshatrave: Benic, Cetea, Galda de Jos, Galda de Sus, Lupşeni, Măgura, Mesentea, Oiejdea, Poiana Galdei, Răicani.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)