Jump to content

Sălciua

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sălciua
Popullsia
 • Gjithsej1,638

Sălciua është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.638 banorësh dhe sipërfaqe 75,26 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Dealu Caselor, Dumeşti, Sălciua de Jos, Sălciua de Sus, Sub Piatră, Valea Largă.