Ohaba (Alba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ohaba (Alba)
Komunë
Vendndodhja
Ohaba (Alba) is located in Rumania
Ohaba (Alba)
Ohaba (Alba)

Koordinatat: 46°4′0″V 23°47′0″L / 46.06667°V 23.78333°L / 46.06667; 23.78333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40,52 [1] km2
Popullsia 825 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Colibi, Măghierat, Ohaba, Secăşel
Koordinatat 46° 4′ 0″ Veri

23° 47′ 0″ Lindje

Ohaba (Alba) është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 825 banorësh dhe sipërfaqe 40,52 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Colibi, Măghierat, Ohaba, Secăşel.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)